Školní programy

Školní programy využívají našich dlouholetých zkušeností s organizováním programů pro děti a školní mládež z celé Evropy. V současné době úzce spolupracujeme nejen s českými, ale i s německými, holandskými a dánskými školami.
Zajímavou součástí je možnost zaměřit se více na výchovu k ochraně přírody a správnému pohybu v horách. Našimi významnými partnery jsou Správa KRNAP a Horská služba ČR. 

Nabízíme několik typů programů:

Horské sporty

Program je zaměřen nejen na vyzkoušení si (i méně tradičních) sportů, ale především na jejich výuku. Sportovní lezení na skále i umělé stěně, slaňování, lukostřelba, rafting, kanoe, kajaking, treking. Zimní sporty jako lyžování, snowboarding, skialpinismus, sněžnice, lezení na ledové stěně.
Žákům se vždy budou věnovat kvalifikovaní instruktoři.

Pohyb a bezpečnost v horách 

Během akce se žáci seznámí s odborníky z Horské služby. Ukážeme Vám lavinové svahy a další horské terény Krkonoš. Během modelové situace v terénu si pod dohledem pracovníka Horské služby žáci sami vyzkouší poskytnutí 1. pomoci a transport zraněného. Možností je praktická ukázka vyproštění zraněného v exponovaném terénu a záchranná akce. Připraveny máme přednášky o 1. pomoci, o nebezpečí v horách, záchraně a práci Horské služby.

Ekoturistika a poznávání regionu

Kulturně-vzdělávací akce v prostředí hor. Na turistických výletech se žáci seznámí s místopisem Krkonoš a faunou i flórou hor. Během přednášky poznáte práci strážců Krkonošského národního parku i možnosti ochrany životního prostředí na horách.

V rámci programů nabízíme i vhodná místa pro ubytování. Hlavním místem pro konání programů je vlastní Tréninkové a školicí centrum TEDEC v Krkonoších, kde využíváme dostatečných ubytovacích kapacit a Adventure parku v těsné blízkosti.

Tradičně nabízíme osvědčené 1 až 4 denní balíčky sestavené speciálně pro školní skupiny.  

Ukázkový model školních programů a cenová nabídka.


Zpět